niedziela, 11 lutego 2018

Ogłoszenie: 1% podatku dla Julka.

Dziś na Wrota - polska sieć blogów bitewnych oddajemy głos Krzysztofowi z Dust Brothers. Szanowne państwo-draństwo płacące podatki zapozna się z treścią wpisu poniżej.


Julek jest młodym, 16-letnim facetem, mającym Zespół Aspergera (całościowe zaburzenie rozwoju ze spektrum autyzmu).

Jest fanem Internetu, gra i rozmawia ze znajomymi, chociaż w kontaktach bezpośrednich nie radzi sobie z rozpoznawaniem emocji i intencji innych.

Dzięki wielkiemu wysiłkowi i pracy Julek powoli przełamuje kolejne bariery. Lubi rower, fascynuje go kosmos, coraz bardziej rozwija się w dziedzinach związanych z komputerami i informatyką.

Ten rok, to również wyzwania związane z uczęszczaniem do nowej szkoły, technikum informatycznego. Pomimo ograniczeń w relacjach z otoczeniem stara się z całych sił współpracować z kolegami, uczyć się z nimi w jednej klasie.

Jednak cały czas potrzebuje ciągłej opieki psychologicznej, terapii farmakologicznej oraz codziennej pracy terapeutycznej.

Julek w każdym miesiącu bierze udział w wielu zajęciach terapeutycznych i rehabilitacyjnych:
  • Indywidualna terapia pedagogiczna i psychologiczna,
  • Socjoterapia oraz trening umiejętności społecznych,
  • W okresach wakacyjnych uczestniczy regularnie w obozach i turnusach terapeutycznych,
Jest cały czas pod opieką zespołu lekarskiego (neurolog, neuropsycholog i psychiatra), co wiąże się z konsultacjami kilka razy w miesiącu.

Środki z 1% wykorzystujemy w następujący sposób:
  • pokrywanie kosztów pełnopłatnych, nierefundowanych zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych,
  • pokrywanie kosztów konsultacji lekarskich i finansowanie odpłatnych badań lekarskich,
  • zakup leków niezbędnych do prowadzenia leczenia farmakologicznego,
  • finansowania pobytu Julka na obozach wypoczynkowo-rehabilitacyjnych,
  • podniesienie efektywności terapii poprzez zakup sprzętów i urządzeń wspomagających integrację w różnych aspektach życia.
Każda wpłata będzie wielkim wsparciem i za każdą będziemy bardzo wdzięczni!
Beata i Krzysztof
Rodzice


JAK PRZEKAZAĆ 1%
Aby przekazać 1% podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu rocznym podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), w rubryce J „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”, KRS: 0000037904 , a w rubryce K „Informacje uzupełniające”: 20092 KACZURBA JULIUSZ.

Szanowni Darczyńcy, prosimy również o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” – dzięki temu będziemy wiedzieli, kto udzielił wsparcia Julkowi. Dane adresowe i kontaktowe: Beata i  Krzysztof Kaczurba, 03-154 Warszawa, ul. Łąkowa 38b, tel: 502201036, email: krzysztof.kaczurba@gmail.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz