sobota, 20 grudnia 2014

Subiektywne Podsumowanie Tygodnia #96


Witam szanowne państwo-draństwo, wróć! Witam szanownych czytelników w 96 odcinku Subiektywnego Podsumowania Tygodnia. A zarazem pierwszym robionym przeze mnie, choć nie zupełnie, ale o tym za chwilę. Na początek mam nadzieję, że każdy przyłączy się do mnie w podziękowaniu dla Quidamcorvusa za prowadzenie tych zestawień do tej pory. Można to robić w komentarzach :-)


Od dzisiaj zestawienia będę publikować ja (czyli Maniex), a przygotowywać je będzie mój serwitor. Serwitor to prosty chłop i nadaje się wykonywania nieskomplikowanych zadań, więc proszę o pewną dozę wyrozumiałości. Zestawienia będą się opierać w całości na tagach, więc jeżeli ktoś zauważy, że jego post się nie wyświetla w odpowiedniej kategorii, proszę dwukrotnie sprawdzić poprawność otagowania posta. Jeżeli mimo wszystko jest coś nie tak, to proszę o komentarz pod zestawieniem. Serwitor zostanie skierowany do Adeptus-Mechanicus celem odprawienia rytuałów naprawczych. Podobnie mile widziane będą sugestie odnośnie kategorii i sposobu ich prezentacji.A tymczasem witamy na wrotach Samhaina i jego blog Barak-Varr poświęcony morskim pokurczom w świecie Warhammera Fantasy. 


Zapraszam do lektury oraz udostępniania linków do podsumowania na swoich blogach oraz polubienia Wrót na FB!Wpisy z podziałem na systemy.
Mordheim/Warheim
Strażnicy dróg z Averlandu. Rekrutacja, część 7. S... , Mistrz Inżynier , Długobrody , Tan , Siostry Sigmara - nowicjuszka #1 , Skaveński Klan Pestilens #1 , Zestaw znaczników (do SDKu) #6 - pudełko! , Trupki z Karak Zorn - nieumarły kapłan , Zestaw znaczników (do SDKu) #5 - cały komplet! , Legendarni Weterani - Olivier "Jeż" autorstwa Pana... , Mur Obronny , Imperialczyk z latarnią , Greatsword w hełmie , Dzwonnica , Kapitan z Reiklandu , Reiklandzki Greatsword ,

Lord Of The Rings
Showcase: LOTR Fellowship Aragorn , Sługus zła ,

Warhammer Fantasy Battle
WFB - Turniej Mordoru 2014 , Nazgob ze skończoną podstawką , Wight King , Mur Obronny , Imperialczyk z latarnią , Greatsword w hełmie , Dzwonnica , Kapitan z Reiklandu , Reiklandzki Greatsword , Urwiręka , Na straży krypty , Kosynier , Projekt "Doomwheel" vol. 2 , Dwarf Lord and Shieldbearers ,

Warhammer 40k
[WIP] Death Company from Deathstorm for my Flesh T... ,
Infinity
Infinity - Yojimbo ,

Warzone
Warzone - Supreme Necromagus ,

Ogniem i Mieczem
Bojarscy synowie , Przed szeregiem , Szwedzi z dowództwa , Tatarzy cd , Obóz tatarski ,

Bolt Action
Berlin 1919. , Bolt Action - Polish army , Powrót na Pacyfik ,
Flames Of War
Challenger parowy Łódź ,
Full Thrust
Krążownik liniowy typu MACE ,
Historyczne
SAGA: Jomsvikings: Drengs (Warriors) (2) , Tyrolczycy Franciszka , Austriacy , Obóz tatarski ,
Saga
SAGA: Jomsvikings: Drengs (Warriors) (2) ,
Song Of Blade And Heroes
Dwarven Ranger #4 ,
Wpisy z podziałem na skale.
6 mm
Argus - konwersja ,
15 mm
Challenger parowy Łódź , Tyrolczycy Franciszka , Bojarscy synowie , Przed szeregiem , Szwedzi z dowództwa , Tatarzy cd , Austriacy , 'The Deluge' Kickstarter update , Peter Pig – obszerniejszy rzut okiem , Obóz tatarski ,
20 mm
Berlin 1945 - next update; następny dodatek. ,

28 mm
Berlin 1919. , Showcase: LOTR Fellowship Aragorn , SAGA: Jomsvikings: Drengs (Warriors) (2) , Strzelec Wyborowy AK Stasiek - Smok , Generał orków z Gundabad , Zabójca z Morgulu , Werewoolf Miniatures contest , Dark Lord from Titan-Forge , Inquisitor Ingrid von Schwarzheim , Steam Ogres Eliminators from Puppets War , Preview of bar from ZEN Terrain , Two new products from Ristul's Market , Lucius and Benicio - small demons from Siren Minia... , Assembled Steam Ogres , Halfling with a sling (WIP) , Photos of modular planters models from ZEN Terrain... , Four cheaper products from SMM , Goblin Squeaky Mount Pet , Urwiręka , Na straży krypty , Kosynier , Sługus zła , Powrót na Pacyfik , Ostatni Mohikanin , Infinity - Yojimbo , Oblężenie , Dwarf Lord and Shieldbearers ,

Makiety, Akcesoria i Znaczniki
Mur Obronny , Dzwonnica , ZEN Terrain Christmas offer , Steam Ogres Eliminators from Puppets War , Preview of bar from ZEN Terrain , Two new products from Ristul's Market , Photos of modular planters models from ZEN Terrain... , New Woods and Trees set from Terrains4Games , Obóz tatarski ,
Raporty Bitewne
WFB - Turniej Mordoru 2014 , Clash - Empire vs Skaven ,
Recenzje
Laser Pointer - Markerlight oraz Laser Line - Targ... , 'Figure Painter' reviews Siren Miniatures , Sons of Adramelech and Dvaregs in videoreview , New videoreview of models from Kromlech , Peter Pig – obszerniejszy rzut okiem ,
Figurkowy Karnawał Blogowy
Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #4: motywacja. ,
Wpisy fluffowe
Historia magii. Część 24. Tradycja Cienia. ,
Zestawienia
Zebrane z tygodnia #196 ,

20 komentarzy:

 1. W akcesoriach brakuje mojego wpisu o Malifaux. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To przez brak tagów w Twoich postach. Każdy post warto otagować odpowiednią kategorią (wpisywane po przeciwnku) aby automat mógł jakoś przyporządkować posty. W razie pytań służę pomocą.

   Usuń
  2. Czylia jakie tagi proponujesz dla 40ki?

   Usuń
  3. 40tka póki co łapie wszystko co będzie zawierać następujący tekst: "wh40k" lub "40k" lub "40000". Samo warhammer jest zbyt niejednoznaczne.

   Usuń
 2. Idzie nowe:)) Super, extra i wielkie podziękowania dla QC za dotychczasową pracę galerniczą:)
  Można by do systemów dodać- SAGA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszna uwaga! Już dodaję do servitora. Pojawi się w kolejnym zestawieniu :-)

   Usuń
 3. Fajnie Maniex, że zajmiesz się podsumowaniem. QC robił świetną robotę w tej materii a widzę, że odnalazł godnego następcę. Proponowałbym dodanie kategorii skala - 20 mm.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oops, chyba ją przeoczyłem. Pojawi się rzecz jasna w kolejnym zestawieniu. Dzięki.

   Usuń
 4. QC - Dzięki ! Maniex. Świetny pomysł ! Propozycja: większe czcionki. Czy jest/będzie możliwość pobierania przez Twojego serwitora losowego zdjęcia z danej kategorii i umieszczenie go obok tekstu, jak u QC ?;) ewentualnie ręcznie ? :) Albo może stały obrazek reprezentujący daną kategorię ? Bo sam tekst to tak sucho wygląda ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jak najbardziej, ale nie ogarnąłem tego jeszcze. Możliwe że w przyszłym tygodniu dojdzie, a jak nie to wstawię cosik ręcznie ;-)

   Usuń
 5. Miło mi :)

  Cieszę się, że podsumowanie jest kontynuowane.

  I podobnie jak Anolecrab uważam że przydałyby się zdjęcia albo chociaż jakiś model tygodnia, czy coś...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałem żeby wyświetlało się zdjęcie z posta o największej liczbie wyświetleń, ale niestety RSS nie dołącza takich informacji ;-( Coś wymyślę do następnej edycji.

   Usuń
 6. Ogarnąłem. Następne zestawienie będzie z fotkami :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. W zestawieniu brakuje też moich wpisów fluffowych:
  http://miniwojna.blogspot.com/2014/12/z-otchani-czasu-gwardia-imperialna.html
  Ale to dlatego, ze zapomnialem otagowac.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przegenerowałem z uwzględnieniem poprawek.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wielkie dzięki dla Quidamcorvusa i dla ciebie Maniex za kontynuowanie dzieła.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajne zestawienie i podziękowania dla QC :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajny pomysł z tym automatem. Dla mnie chyba będzie to kłopotliwe, bo ja akurat zakładając bloga określiłem dość precyzyjnie pulę tagów, których używam i które tworzą dość czytelne menu na moim blogu. Dopisywanie kolejnych tagów rozwali mi tą koncepcję, a konkretnie rozmieni na drobne (a tego nie chcę) . Nie uśmiecha mi się totalny remanent na blogu i weryfikacja otagowania każdego posta, czyli de facto przebudowa menu. Myślę, że to nie tylko mój problem, ale każdego, kto starał się mieć czytelne menu na stronie, a nie śmietnik pt. 'Labels' z mnóstwem jednorazowo użytych tagów.
  Myślę, że powinieneś trochę więcej napisać o działaniu tego narzędzia (w stylu wyjaśnienia: 40tka póki co łapie wszystko co będzie zawierać następujący tekst: "wh40k" lub "40k" lub "40000"), bo ja teraz na przykład nie wiem, czy jak używam taga "makiety 28mm", to taki pst wpadnie do działu makiety, czy 28mm, czy tu i tu, czy ani tu, ani tam...
  Generalnie chyba wszyscy muszą się zastanowić jak tagować posty (o ile chcą by łapały się na zestawienie). To znaczy z jednej strony jako zarządzający narzędziem musisz jakieś kategorie określić, reszta jakoś musi się w to wpasować - oczywiście w atmosferze wzajemnego zrozumienia i otwartości na różne głosy.
  Ze swojej strony proponowałbym "Warsztat", czyli coś co obejmowały by sprawy związane z miejscem pracy, narzędziami, ogólnie okołofigurkowym majsterkowaniem, bądź wykorzystaniem narzędzi.
  WIPy, tutoriale malarskie z kolei uważam, że powinny lądować w kategoriach związanych ze skalą, no chyba, żeby zrobić kategorie dla tagów WIP i np. Tutorial.
  Wydaje mi się, że problem będzie z powodu np. źle, lub zbyt mocno otagowanych postów - wtedy będą lądować w niewłaściwych kategoriach lub kilku kategoriach jednocześnie. Być może niektórzy odkryją w sobie żyłkę powerpozycjonera ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powerpozycjoning jest możliwy, ale nie sądzę, żeby to był duży problem. Przeglądnąłem Twojego bloga, nie powinno być problemów z łapaniem Twoich tagów. Jak słusznie zasugerowałeś, dodam warsztat, bo chyba go nie uwzględniłem. WH40K i FoWy ładnie się powinny łapać. Jeśli się nie złapią - proszę o commencik, bo nie jestem w stanie ręcznie wszystkiego sprawdzić. Widzę, że wszelkie recenzje dajesz w kategorii Inne. W takim razie dodam całkowicie nową kategorię postów właśnie z obsługą tego taga. Na dniach zamieszczę post, w którym dokładnie opiszę wszystkie warunki klasyfikowania postów (są one dość prostackie i mało wyrafinowane).

   Usuń
  2. Z działem inne jest ten problem, że tam mogą lądować różne śmieci, często totalnie niezwiązane z bitewniakowym hobby. W związku z tym w podsumowaniu mogą pojawić się śmieci. Raczej zacznę używać taga "recenzje". Dzięki za odpowiedź.

   Usuń