środa, 31 stycznia 2018

Podsumowanie XLI edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

 Czas biegnie nieubłaganie, styczeń 2018 r. minął, a wraz z nim zakończyła się #41 edycja Figurkowego Karnawału Blogowego, której motywem przewodnim był "Skarb!".
Temat, jak mi się wydaje, był - jak zresztą w wielu poprzednich edycjach - dość "pojemny" treściowo i mógł być w mojej ocenie interpretowany na różne sposoby, niekoniecznie tylko jako ikoniczna skrzynia z kosztownościami, do której prowadzi zaszyfrowana mapa...
Jak do tematu podeszli uczestnicy, jakie prace wykonali i opublikowali?
Tego dowiecie się w rozwinięciu posta.1) Pierwszą osobą, która w pięknym stylu zgłosiła swoją pracę, był QC z bloga "DansE MacabrE", który zaprezentował, dokładnie 13 dnia 13 miesiąca o godzinie 13 minut 13 (Horned Rat approved!) skaveńską Postać Dramatu do Warheim FS o nazwie "Arca Chaotis" - dowód na to, że skarb dla różnych ras Starego Świata może oznaczać co innego - dla skavenów skarbem jest niewątpliwie spaczeń. Warto wspomnieć, że praca QC obejmuje zarówno konwersję, jak i malowanie oraz zasady - wszystkie trzy w mojej ocenie bardzo udane.


2) Mateusz Jaworski z bloga "The Dark Oak" zaprezentował nam z kolei figurkę pirackiego Kapitana Czernobrodego z - a jakże! - skrzynią skarbów, gdyż - jak to ładnie Gervaz w jednym z komentarzy: "Kapitan bez skarbu to zwykły szyper!". Warto dodać, że w poście znajdziemy również mini-tutorial obrazkowy przedstawiający sposób na wykonanie skrzyni, z kolei w komentarzach pojawia się kilka interesujących linków do kolejnych tutoriali.3) Potsiat z bloga "Gangs of Mordheim" pomalował figurkę ogra "skarbnika", konkretnie "Ogre Mercenary/Paymaster". Ów tęgi kafar trzyma pieczę nad dwiema skrzyniami ze skarbami i sądząc po jego aparycji oraz posturze pewnikiem tanio ich (oraz skóry) nie sprzeda!


4) Koyoth z bloga "Shadow Grey" zaprezentował nam mini-makietę, a właściwie znacznik przedstawiający drzewo, pod którym ukryto brylanty. Bardzo ciekawa praca i przyznam, że chciałbym sam takie drzewo w lesie znaleźć!5) Krzysztof z bloga "Dust Brothers" udowodnił, że skarb to niekoniecznie złoto, klejnoty, czy nawet spaczeń; dostrzegł on mianowicie skarb w kubku kawy w ręku żołnierza na froncie... a kawa bez świeżego mleka się nie obejdzie, co czyni  krówki Moo! i Joo! bohaterkami jego posta!6) Grobocop88 z bloga "Wrota Drachenwaldu" ukazał nam "złoto", ale nie byle jaki  metal "Aurum" rodem z amber goldów, a "szare złoto gier bitewnych", jakim dla chyba każdego szanującego się kolekcjonera figurek do gier bitewnych są "bitsy"!7) Anolecrab z bloga "Krypta Królów" zaprezentował zestaw skrzyń ze skarbami (oraz kolumn podtrzymujących sklepienie w podziemiach, gdzie owe skarby są ukryte) do gry "Massive Darkness".8) Asterix z "Bloga Valadoru" zmajstrował na obecną edycję FKB znaczniki przedstawiające zakazane księgi, udowadniając, że skarbem może być też wiedza!
9) Gore Khan z bloga "Diariusz RPG" złożył i pomalował figurkę "Rolf von Stütze - PodSKARBi Wielkiego Księcia Ostlandu Halsa von Tassenincka" - czarny sen poddanych Księcia, zwłaszcza tych zadłużonych. Oby sprawował się dobrze na polu bitwy Warheim FS!10) Luca Lagao z bloga "Gorzej się nie da..." zadał kłam nazwie swojego bloga, prezentując nam piękną dioramę ze skarbem oraz goblińskim kapitanem piratów pt. "Don't touch the treasure!"!11) Viluir z bloga "Rzuć 90k6!" w debiutanckim wpisie zaprezentowała zestaw znaczników przedstawiających skarby - tym razem rzekłbym, że skarby natury (minerały i złote samorodki).12) Maniex z bloga "Maniexite" opublikował z kolei zdjęcia swoich poprzednich prac nawiązujących do tematyki "skarbu" i trzeba przyznać, że jest tego trochę, jest na co popatrzeć!13) Pepe z bloga "Fantasy w miniaturze" przedstawił nam natomiast swoje "największe skarby w kolekcji"! :)
14) I na koniec ja, Kapitan Hak z bloga "Hakostwo", zaprezentowałem Wam znacznik skarbu!Wygląda na to, że to by było na tyle. Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem - w razie czego piszcie, to dopiszę brakujące posty. :)


Niniejszym dziękuję raz jeszcze wszystkim uczestnikom za udział, aktywność i znakomite karnawałowe prace! :)


Spieszę też poinformować, iż kolejną, czterdziestą drugą już edycję Figurkowego Karnawału Blogowego poprowadzi Potsiat z bloga "Gangs of Mordheim"!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz