sobota, 4 października 2014

Subiektywne podsumowanie tygodnia #85

Witam szanowne państwo-draństwo w 85 odcinku Subiektywnego Podsumowania Tygodnia

Zapraszam do lektury oraz udostępniania linków do podsumowania na swoich blogach oraz polubienia Wrót na FB!

W minionym tygodniu na swoich blogach szczególny nacisk położyliście na poradniki, recenzje i raporty bitewne w związku z czym część wpisów, która nie zmieściła się w tym wydaniu ukaże się w przyszłym tygodniu.

Nowe blogi:

 • W minionym tygodniu Wrota  przekroczył Tomasz, który prowadzi Blog Tomka W.. Poniżej możecie zapoznać się z krótką notką, w której autor przybliża tematykę poruszaną na blogu.
Od pięciu lat z różną intensywnością prowadzę swojego bloga poświęconego grom bitewnym, w które gram - zamieszczam tu zarówno opisy produktów, raporty bitewne, sprawozdania z turniejów jak i galerie swoich prac modelarskich. W moich postach można też znaleźć poradniki modelarskie oraz wskazówki do źródeł historycznych pozwalających na lepsze przygotowanie modeli do gry.

Galeria:

Projekty:

 • Na blogu Danse Macabre zamieściłem odnośniki do najnowszej edycji podręcznika oznaczonej numerem 0.75 do skirmiszowej gry bitewnej Warheim FS. Zachęcam do ściągnięcia podręcznika na dysk, lektury zasad i gry!
 • A jeśli zastanawiacie się w jaki sposób umilić pracę nad waszymi projektami, to zapoznajcie się z postem Audiobook przyjacielem modelarzy! zamieszczonym na blogu Battle Painting Studio.

Poradniki:

 • Arbal na łamach Coloured Dust opublikował poradnik w którym krok po kroku udokumentował proces tworzenia scenicznej podstawki pod figurkę French Revolutionary, 1789, natomiast Łukasz na łamach bloga Pędzlem i Młotem zamieścił wpis w którym zdradza swój pomysł na wykonanie znaczników zniszczonych pojazdów do Flames of War.
 • Jan na łamach bloga Brushlicker Studio rozpoczął publikowanie cyklu poradników w których krok po kroku zgłębia kolejne aspekty modelarstwa, zaś ACME na blogu Figurki udostępnił pierwszą część poradnika poświęconego rzeźbieniu figurek.
 • Z kolei na blogu Oggr and Wolferin History Figures szanowne państwo-draństwo może sobie przeczytać jak vendetta_222 budował zakonną artylerię oraz modułowy drewniany most.

Raporty bitewne:

 • Na Blogu Tomka W. szanowne państwo-draństwo może zapoznać się z relacjami z bitew rozegranymi w ramach turnieju FoW, który odbył się w dniach 27-28.09.2014 w warszawskim klubie Dragon, a MiSiO na blogu Bitewny Zgiełk podzielił się wrażeniami i wynikami z turnieju Pola Chwały.
 • Z kolei Bartek na łamach Asienieboje Wargaming Blog opublikował kolejny raport z bitwy stoczonej według zasad Lion Rampant.
 • Natomiast vendetta_222 na blogu Oggr and Wolferin History Figures zamieścił relację z bitwy Zakon vs Mazowsze.

Recenzje:

 • Pepe na swoim blogu Fantasy w miniaturze rozpakował pudełko z makietą Ruins Of Osgiliath od Games Workshop, z kolei na blogu Pędzlem i Młotem szanowne państwo-draństwo może zapoznać się z zawartością pudełka z grą Space Hulk także od Games Workshop.
 • Natomiast psborsuk na łamach swojego Borsuczego Warsztatu zrecenzował dołączone do wydawnictwa Wrzesień 1939 modele niemieckiej piechoty od First to Fight.
 • A jako, że nie samymi figurkami człowiek żyje, zapraszam na blog Jedyna i Słuszna Wojna o Ciacho gdzie brathac  zamieścił recenzję powieści sci-fi autorstwa Michała Cholewy.

Różne:

 • Rafał na łamach swojego bloga BloodyBeast.com opublikował wyniku konkursu malarskiego The Fang 2014, o wydarzeniu możecie także przeczytać na łamach bloga Black Grom Studio.
 • A na łamach bloga Danse Macabre opublikowałem #185 wydanie Zebranych z tygodnia, #13 część historii magii w uniwersum Warhammer Fantasy oraz podsumowanie opublikowanych we wrześniu wpisów.
 • Natomiast Skavenblight na łamach bloga Hakostwo zamieściła pierwszy wpis opublikowany w ramach Figurkowego Karnawału Blogowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz