sobota, 3 maja 2014

Subiektywne podsumowanie tygodnia #63

Witam szanowne państwo-draństwo w 63 odcinku Subiektywnego Podsumowania Tygodnia

Zapraszam do lektury oraz udostępniania linków do podsumowania na swoich blogach oraz polubienia Wrót na FB!

Dziś przygotowałem dla was #63 wydanie Subiektywnego Podsumowania Tygodnia na Wrotach. Zachęcam do klikania i lektury wybranych wpisów. Zapewne z racji majówki wasza aktywność na blogach uległa zmniejszeniu, dzięki czemu nie musiałem wybierać pomiędzy wpisami i udało mi się zamieścić odnośniki do zdecydowanej większości waszych postów.


Mam mieszane uczucia co do galerii i skupienia odnośników w dwóch głównych kategoriach. W kolejnych wpisach chciałbym mimo wszystko wrócić do podziału na skalę i kategorie, a co wy o tym myślicie?

Wciąż aktualna jest propozycja dla ochotników, którzy chcieliby zająć się moderacją stron poradniki i recenzje. Jeśli jesteście chętni, to piszcie na adres quidamcorvus @ poczta . fm.

Wszelkie komentarze i uwagi mile widziane. 

Udostępniajcie odnośnik do podsumowania na waszych blogach, a Wrota umieśćcie na liście polecanych blogów.

Pozdrawiam,
qc

Nowe blogi:

 • W minionym do Wrót dołączył blog PinAtWar.

Galeria:

Projekty:

 • Psborsuk prowadzący blog Borsuczy warsztat opublikował opis rasy Phalonów, który stanowi efekt prac nad polonizacją systemu Full Thrust.
 • Zaś Sławek na blogu Sławek Chomiczewski: Modelarstwo i Wargaming publikuje zdjęcia kolejnych statków kosmicznych zbudowanych do gry Full Thrust.
 • Gracie w Umbra Turris? Jeśli tak to być może zainteresuje was projekt legendarni bohaterowie o którym więcej przeczytacie na blogu Umbrian Times

Poradniki:

 • Czy można grać w gry bitewne bez kostek? Pewnie można. A w WH 4ok można? No nie można ale można turlanie ograniczyć. Jak? Przeczytajcie wpis bez turlania zamieszczony na łamach bloga Z24CALA.
 • Z kolei na blogu Pavara Studio dostępne jest odnośnik do instrukcji składania papierowych modeli produkowanych przez studio.

Raporty bitewne:

 • Na blogu Grot Orderly dostępna jest fotorelacja z Waaarghpokalipsy rozegranej na zasadach WH 40k. A TUTAJ możecie obejrzeć zdjęcia stołu na którym rozegrana została bitwa.

Recenzje:

 • Jeśli jeszcze nie słyszeliście o grze bitewnej Ogniem i Mieczem, a wątpię by tak było, to zapraszam do lektury (napisanej w 2012 roku) recenzji gry opublikowanej przez Telamona na blogu Vae victis 15 mm.
 • Natomiast na łamach bloga quidamcorvus zamieściłem recenzję zestawu Food Supplies Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market.

Podsumowania:

 • Arbal na blogu Coloured Dust podsumował 8 Inowrocławski Konkurs Modelarski (2014), a Badjaq na swoim blogu Brother at War zamieścił prawdopodobnie pierwszą w necie relację z imprezy Poligon 2014.
 • Na blogu quidamcorvus opublikowałem #163 wydanie Zebranych z tygodnia oraz zamieściłem podsumowanie miesiąca.
 • Z kolei Inkub na łamach swojego bloga Wojna w miniaturze zamieścił #94 zestawienie z cyklu Wybrane z tygodnia.

Ciekawostki:

 • Lubicie Batmana i gracie w szachy? Jeśli tak to zobaczcie co w odmętach internetu wygrzebał Ancestor prowadzący bloga Black Grom Studio.
 • Z kolei na blogu Grot Orderly możecie przeczytać wpis traktujący o plotkach dotyczących 7ed WH 40k.
 • I na koniec kilka słów o replice Pantery w Skwierzynie opublikowanych na blogu Brothers at War przez badjaqa.

5 komentarzy:

 1. To jak już szanowny pomysłodawca Wrót zdecydował się i znalazł czas na większy niż mniejszy przekrój galerii- to może lepiej i przejrzyściej było by powrócić do segregacji na fantasy, sf i historyczne?? IMO lepiej wyglądało jak krasnolud nie mieszał się ze Space Marinem oraz kozakami w jednym wierszu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojcem biologicznym Wrót jest Fireant, a QC jest rodzicem przybranym :). Dobrze że jest, bo gdyby nie on, dziecko byłoby bez opieki - Fireant rzadko tu zagląda (o ile w ogóle). W każdym razie dobrze, że to dziecko zmajstrował :).

   Usuń
  2. Chętnie powrócę. Ale mam do was prośbę - do tych którzy jeszcze tego nie robią - zaznaczajcie w zakładkach skalę i kategorię, a najlepiej także system do którego model jest dedykowany, bo nie znam się na wszystkich i czasem ciężko jest mi sklasyfikować figurkę.

   Usuń
  3. W zakładkach czy w keywordach?

   Usuń
  4. W etykietach, przynajmniej tak się to w bloggerze nazywa.

   Usuń