wtorek, 4 października 2016

Podsumowanie XXV edycji Figurkowego Karnawału Blogowego

W imieniu Krzysztofa, który był gospodarzami dwudziestej piątej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury podsumowania, które ukazało się także na łamach bloga Dust Brothers.

***


fkb„…I am butterfly, I need your protection….”

We give you protection, cause we are the Company of Magnificent Guardians !!!

Banda Wspaniałych Obrońców

To już koniec przygody. Motywem tej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego był OBROŃCA. Od czasu do czasu potrzebna jest silna ekipa twardzieli, magów, pomocników, przedmiotów, budynków,…czegoś,… coś tam. I taka jest nasza wspólna ekipa.

2 lata temu, 25 edycja…

Nim wam ją przedstawię… Chciałbym wam przypomnieć, że wszystko zaczęło się dokładnie 2 lata, kiedy Inkub zainicjował szalony karnawał (podsumowanie I edycji Inkub opublikował 5 października 2014). O wszystkich poprzednich edycja mozecie przeczytać na blogu Danse Macabre.
A dziś prezentuję Wam uczestników 25 edycji, oraz ich prace

Lecz po co nam banda obrońców, jeśli nie ma czego bronić. Jednak wezwanie nadeszło z twierdzy, tajemnego miasto w kraine Mordheim. Banda Obrońców idzie do miasta, którego mury obronne możecie podziwiać dzięki Gangs of Mordheim.

CityWalls_Mordheim

Każda Banda potrzebuje przywódcę, tym razem ekipę skrzyknął Vlad von Carstein. Władca Sylvanii, który w obronie swojego ludu musi podjąć kolejne wyzwanie. Vlad jest z nami dzięki TableTopBastards,

tabletopbastards_vlad_von_carstein

Za Vladem zawsze idzie jego wierny sługa Dreg Igor. „To tchórzliwy i skarlały człowiek, który zaprzedał życie służbie swojemu panu, z którym łączą go więzy krwi.” Dreg wspiera ekipę dzięki Domingowi z Kostka Domina.

DregIgor_kostkadomina

Choć wampir dowodzi, to jednak uczciwy, dlatego do tej szacownej ekipy dołączyli dwaj Wielcy Wiary. Volkmar the Grim, Wielki Teogonista Kościoła Sigmara (to wkład Danse Macabre do tej ekipy) oraz Kardynał Dominik z Braterstwa (wprost z blogu Gorzej się nie da…).

Dominik_SobieMaluję
DM_VolkramtheGrim

Każda banda potrzebuje magiczne przedmioty. Tym razem to Tarcza, znak osłony i najlepszy obrońca. Tarcza, którą przygotował Tomek z Sobie Maluję…

Tarcza_sobiemaluję

Nie ma drużyny obrońców bez prawdziwych bestii. Ogromny i dziki pies, który rozszarpie każdego złoczyńcę jest z drużyną dzięki The Fantasy Hammer

Ale pies to nie wszystko, tym razem Boneripper, wielki zmutowany szczur prosto z blogu Zielony Skaven, też pętał się z drużyną obrońców. 

Defender_dog_fantasyhammer
zielonyskaven_fkb_obrońca


Hoplit_shadowgrey
dziennikgroana_Fkb25obronca

Każda kompania, nawet najlepszych obrońców musi mieć mięso armatnie. Valador zapewnił 12 martwych.

valador_fkb

Czasem potrzeba ostrzelać złoczyńców, żeby obronić miasto. Ta dziwna maszyna „Wolverine M10” z alternatywnego świata pomoże w takich sytuacjach. Maniexite zapewnił siłę ognia i pancerz Wolverine’a.

Wolverine_Maniexite

A to co, stacja obrony kosmicznej. Prosto z  blogu Fantasy w miniaturze.

fantasywminiaturze

Na koniec kolejnych trzech z innego wymiaru. Opancerzeni weterani, Steel Walls z mojego blogu.
20160924_234624

Banda gotowa, czas zrobić porządki

I to już wszystko, wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli zadanie. Piękna ekipa nam wyszła.
Czas jednocześnie zapowiedzieć gospodarza kolejnej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego. A będzie nim Dominik z blogu KOSTKA DOMINA. Powodzenia !!!

Jeśli się spodobało, to byłoby mi miło za jakiś komentarz, like i udostępnienie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz