niedziela, 1 listopada 2015

Podsumowanie XIV edycji Figurkowego Karnawału Blogowego

W imieniu Pepe, który był gospodarzem czternastej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury podsumowania, które ukazało się także na łamach bloga Fantasy w miniaturze.
     Na początku myślałem, że albo temat XIV edycji FKB był bardzo ambitny albo jesienna melancholia
dopadła blogowiczów i nie mogli nic ciekawego z tego tematu wykrzesać, bo na kilka dni przed terminem zgłoszenia prac było zgłoszonych tylko pięciu blogerów. Dopiero w ostatniej chwili frekwencja znacząco wzrosła chłopaki spięli poślady i ostatecznie zgłosiło się jedenastu blogerów ze swoimi pracami, w które musieli włożyć sporo pracy. Dzięki za udział i gratuluję rezultatów!!!


     Jako pierwszy zgłosił się poprzedni gospodarz FKB Pietia; z pojazdami do systemu Black Hand. Pietia w swoim poście pokazał krok po kroku jak na bazie modeli M-113 i PzIII można stworzyć lekki czołg Megrim oraz transporter opancerzony Pest.


     Ja; jako gospodarz obecnej edycji nie spocząłem na laurach i również ostro wziąłem się do pracy. Powróciłem do zarzuconego kiedyś projektu stworzenia figurki Hag Battle Standard Bearer do armii Dark Elves który doskonale wpisywał się w ramy XIV edycji FKB.


     Maniex; to stary wyga który chyba jako jedyny uczestnik Figurkowego Karnawału Blogowego brał udział w każdej edycji. Tym razem przedstawił pięciu komandosów do systemu Bolt Action. Maniex jak zwykle zaskoczył formą i treścią :) bo wspomniani już komandosi są stylizowani na bohaterach starej ale jakże fajnej gry komputerowej Commandos Behind Enemy Lines, aż łezka w oku się kręci - tyle czasu kiedyś nad nią spędziłem.


     Asterix z Valadoru poszedł po bandzie i zrobił konwersję konwersji :D Wcześniej stworzonego Centigora na bazie konia od Wood Elves i tony green stafu jak go opisał na łamach swego bloga apgrejtował o dodatkową głowę którą to Centigor otrzymał z łaski Bogów Chaosu za dokonania w rozgrywanej kampanii systemu Warheim Fantasy Skirmish.


     Quidam Corvus to człowiek instytucja, który nie przepuszcza żadnej okazji by zaprezentować kolejny model do kolejnej :) już bandy do systemu Warheim Fantasy Skirmish. Tym razem jest to model Zaprzęgu kompanii Strażników dróg z Averlandu. Adam nie byłby sobą aby tworzenie tego modelu zmieścić w jednym poście więc żeby dokładnie zapoznać się z poszczególnymi etapami powstawania Zaprzęgu musicie trochę poszperać po jego blogu.


     Debiutujący w Figurkowym Karnawale Dhil Morgan przedstawił konwersję robota wykonanego z elementów zestawu Adeptus Mechanicus Kastelan Robots z systemu Warhammer 40.000. Bardzo ciekawy projekt - czekamy na prezentację pomalowanego modelu.     Tomasz Sierakowski prowadzący blog Sobię Maluję w ramach XIV edycji FKB wykonał jak to ujął nietypową konwersję, nie będę się rozpisywał - wejdźcie na jego blog i sami przeczytajcie.
     Na blogu Shadow Gray Koyoth; zaprezentował dwie konwersje Żyrokopterów do armii Krasnoludów z systemu Warhammer Fantasy Battle.

     Potsiat na łamach bloga Gangs of Mordheim zaprezentował model całkiem odbiegający od charakterem od tego jaki sugeruje nazwa bloga :) ale Potsiat włożył sporo czasu i pracy w stworzenie tej figurki więc zostanie mu to wybaczone :D Model zostanie wykorzystany w grze Dark Eldar Arena of Blood.     Kolejnym blogerem który wziął udział w XIV edycji FKB jest Gonzo Gorf który swoje prace prezentuje na łamach bloga Black Grom Studio. Tym razem pochwalił się wszystkimi dotychczas stworzonymi konwersjami. Poniżej prezentuję tylko jedną, ciekawych zobaczenia pozostałych odsyłam do bloga.      Ostatnim uczestnikiem FKB jest Michał Kucharski który zabawił się w krasnoludzkiego fryzjera :)
     To byłoby na tyle jeżeli chodzi o październikowe zmagania w ramach XIV edycji Figurkowego Karnawału Blogowego. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim za tak liczny udział, a gospodarzem kolejnej edycji będzie (tra ta ta ta tammmmm - fanfary!!!) Potsiat.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza