niedziela, 1 lutego 2015

Podsumowanie V edycji Figurkowego Karnawału Blogowego

W imieniu Skavenblight oraz Kapitana Haka, którzy to byli gospodarzami piątej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury podsumowania, które ukazało się także na łamach bloga Hakostwo.
Pora na podsumowanie styczniowej edycji FKB i przekazanie pałeczki dalej. Trochę się obawiałam, czy temat "Niedokończonych opowieści" będzie pasował wszystkim. Okazało się jednak, że frekwencja nie spadła, bo każdy ma w swojej szafie coś niedokończonego. Niektóre projekty były większe, inne mniejsze, jednym brakuje tylko ostatnich szlifów, drugie są jeszcze w rozsypce... wspólnym mianownikiem jest - ogólnie mówiąc - to, że nasze oczekiwania w hobby się zmieniają, nasze ambicje i fascynacje się zmieniają, niektóre pomysły muszą dojrzeć, a inne są porzucane na rzecz nowych, lepszych. Z tego powodu uważam, że te niedokończone projekty są ważne dla nas wszystkich - niektóre pokazują, ile nam jeszcze zostało do zrobienia, a inne uświadamiają po latach, że kiedyś szliśmy niewłaściwą drogą i czas pójść inną. Tak czy siak - mamy z nich pewne korzyści. 
I dlatego myślę, że ta edycja FKB coś nam dała. No, przynajmniej można mieć taką nadzieję. Nie wiem, jak u innych, ale u mnie jednak wspomnień czar podziałał nie jak uciążliwy wyrzut sumienia, ale autentyczna motywacja. Oczywiście nic jeszcze nie zrobiłam z tymi panienkami z karczmy ;) Ale będzie to pewnie pierwszy krok - rozpuścić farbę na tym, nad czym prace warto kontynuować. A że powoli przestawiamy się na tworzenie Mordheim do domu, to i karczma ma szanse powstać. A w międzyczasie powstanie kolejny projekt, który pójdzie na dłuższy czas do szuflady. No, ale o ile poszczególne projekty mogą być niedokończoną opowieścią, to hobby jest chyba niekończącą się opowieścią. Chyba, że się mylę i ktoś ma prosty i zwięzły plan, po wypełnieniu którego osiągnie figurkowy szczyt i nie będzie chciał więcej ;)
W tej edycji udział wzięli:
  • oraz ja - mój wpis można poczytać TUTAJ.
Jeśli o kimś zapomniałam, proszę o krzyk i płacz, najlepiej w formie linka do zapomnianego wpisu ;)
Dla porządku przypomnę, że poprzednie edycje prowadzili:
A wodzirejem w lutym zostaje Anolecrab z bloga Krypta Królów i to tam prosimy wypatrywać tematu nowej edycji :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz